УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Херсонській області

» Прес-центр » події » Завершується передача автомобільних доріг загального користування місцевого значення на баланс обласних державних адміністрацій

Завершується передача автомобільних доріг загального користування місцевого значення на баланс обласних державних адміністрацій

19 грудня під головуванням заступника Міністра інфраструктури України Юрія Лавренюка відбулась нарада щодо передачі автомобільних доріг загального користування місцевого значення на баланс обласних державних адміністрацій. В нараді взяли участь представники Укравтодору та структурних підрозділів обласних державних адміністрацій.

Учасники наради обговорили стан реалізації плану заходів щодо передачі автомобільних доріг, готовність до зимового періоду, а також проблемні питанні і шляхи їх вирішення.

Юрій Лавренюк ще раз наголосив на тому, що вже з 1 січня 2018 року починає  працювати Дорожній Фонд і кожна область буде самостійно відповідати за  будівництво, ремонт, обслуговування та утримання доріг, які будуть передані на її баланс.

«Наразі триває робота комісій з приймання – передачі доріг, яка повинна завершитись до 29 грудня 2017 року затвердженням відповідних актів головою відповідної облдержадміністрації. З цього моменту управління дорогами місцевого значення переходить до облдержадміністрацій разом із відповідальністю за їх функціонування. Для недопущення збоїв у транспортному сполученні, особливо в період новорічних свят, облдержадміністрації повинні визначити замовника виконання робіт і виконавця. Це важливий крок у забезпеченні належного утримання доріг та безперебійного проїзду транспорту і ці питання повинні бути врегульовані в найкоротший термін», - підкреслив Юрій Лавренюк.

Заступник Міністра інфраструктури також проінформував, що переважно майбутніми балансоутримувачами доріг місцевого значення в областях визначені департаменти (управління) інфраструктури або управління капітального будівництва. Замовниками робіт з експлуатаційного утримання доріг у переважній більшості визначено служби автомобільних доріг у областях: «Але маємо виключення в Донецькій, Запорізькій, Київській, Миколаївській, Полтавській та Чернігівській області, де функції замовника будуть виконувати управління капітального будівництва та департаменти інфраструктури або розвитку. У Хмельницькій області створено нове підприємство «Служба місцевих автодоріг».