УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг в Херсонській області

» Громадськості » До уваги громадян, органів місцевого самоврядування, підприємств, організацій та установ.

До уваги громадян, органів місцевого самоврядування, підприємств, організацій та установ.

Досить часто до Служби автомобільних доріг у Херсонській області надходить багато звернень від громадян, органів місцевого самоврядування, підприємств, організацій та установ з питань, пов’язаних з автомобільними дорогами. При цьому іноді заявники не володіють ситуацією, кому належать дороги та чи за правильною адресою вони звернулись.

Тож Служба автомобільних доріг у Херсонській області надає роз’яснення щодо структури дорожнього господарства Херсонської області.

Згідно Закону України «Про автомобільні дороги» автомобільні дороги поділяються на: 

- автомобільні дороги загального користування;

- вулиці і дороги міст та інших населених пунктів; 

- відомчі (технологічні) автомобільні дороги;

- автомобільні дороги на приватних територіях.

Державну політику і стратегію розвитку всіх видів автомобільних доріг на території України здійснює центральний орган виконавчої влади у галузі транспорту.

АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ

Автомобільні дороги загального користування є складовою Єдиної транспортної системи України та задовольняють потреби суспільства в автомобільних пасажирських і вантажних перевезеннях, перебувають у державній власності і не підлягають приватизації та поділяються на дороги державного та місцевого значення.

Автомобільні дороги державного значення в свою чергу підрозділяються на міжнародні, національні, регіональні та територіальні.

До міжнародних автомобільних доріг належать дороги, що суміщаються з міжнародними транспортними коридорами та/або входять до Європейської мережі основних, проміжних, з'єднувальних автомобільних доріг та відгалужень, мають відповідну міжнародну індексацію і забезпечують міжнародні автомобільні перевезення.

До національних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, що суміщені з національними транспортними коридорами і не належать до міжнародних автомобільних доріг та  з'єднують столицю України - місто Київ, адміністративні центри областей між собою, великі промислові і культурні центри з міжнародними автомобільними дорогами.

До регіональних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, що з'єднують дві або більше областей між собою, автомобільні дороги, що з'єднують основні міжнародні автомобільні пункти пропуску через державний кордон, морські та авіаційні порти міжнародного значення, найважливіші об'єкти національної культурної спадщини, курортні зони з міжнародними та національними автомобільними дорогами.

До територіальних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, що з'єднують адміністративні центри областей з адміністративними центрами районів, містами обласного значення, міста обласного значення між собою, адміністративні центри районів між собою, а також автомобільні дороги, що з'єднують з дорогами державного значення основні аеропорти, морські та річкові порти, залізничні вузли, об'єкти національно-культурного надбання та курортного і природно-заповідного фонду, автомобільні пункти пропуску міжнародного та міждержавного значення через державний кордон.

Автомобільні дороги місцевого значення поділяються на обласні та районні.

До обласних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, що з'єднують адміністративні центри областей з іншими населеними пунктами в межах області та  із залізничними станціями, аеропортами, річковими портами, пунктами пропуску через державний кордон, місцями відпочинку і не належать  до доріг державного значення.

До районних автомобільних доріг належать автомобільні дороги, що з'єднують адміністративні районні центри з іншими населеними пунктами, інші населені пункти між собою, з  підприємствами, об'єктами культурного значення, іншими дорогами загального користування у межах району.

Державне управління автомобільними дорогами загального користування здійснює Державна служба автомобільних доріг України, що є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через керівника центрального органу виконавчої влади у галузі транспорту і який має свої органи управління на місцях. Функції з управління автошляхами загального користування Херсонської області здійснює Служба автомобільних доріг у Херсонській області – державна організація, яка підвідомча управлінню Державного агентства автомобільних доріг України та є замовником усіх робіт, що виконуються на автошляхах.

Метою діяльності Служби є утримання в належному стані та розвиток мережі автодоріг загального користування, мостів та інших штучних споруд, створення умов безперервного та безпечного руху транспорту, задоволення потреб народного господарства та населення в удосконаленні і раціональному розвитку дорожньої інфраструктури. На балансі Служби автодоріг перебуває 5002 км автодоріг загального користування, серед них 1467,4 км державного значення (міжнародні – 398,7 км, регіональні – 305,8 км, територіальні – 762,9 км) та 3534,6 км місцевого значення (обласні – 3054,5 км, районні – 480,1 км.

Наведемо для ознайомлення усі автомобільні дороги державного значення Херсонської області.

Міжнародні:

М-14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ (на Таганрог)

М-17  Херсон-Джанкой-Феодосія-Керч

М-18  Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта

Регіональні:

Р-47 Херсон-Нова Каховка-Генічеськ

Р-57 Цюрупинськ-Гола Пристань-Скадовськ

Територіальні:

Т-04-03 Мар"янське-Берислав - до а.д.Р-47

Т-08-04   К. Дніпровська-В.Лепетиха-Каховка

Т-15-01   Миколаїв-Станіслав-Херсон

Т-15-05 Снігурівка – Антонівка - до а.д. Р-47

Т-22-02   Нова Каховка - Армянськ

Т-22-07 Від а.д. /Мар"янське - Берислав/ -  Високопілля - В.Олександрівка – Берислав

Т-22-08  /К. Дніпровська - В. Лепетиха - Каховка/ - Верхній Рогачик -Нижні Сірогози

Т-22-09 Велика Лепетиха-Іванівка-Генічеськ

Т-22-10 Нова Каховка-до а.д.М-17

Т-22-13 Від а.д. М-17-Скадовськ

Т-22-14   Під"їзд до м.Каховка

Т-22-15 Під"їзд до Херсонського аеропорту

Т-22-16 Гола Пристань - Залізний Порт

Експлуатаційне утримання мережі автомобільних доріг загального користування області здійснює підрядна організація Дочірнє підприємство «Херсонський облавтодор» ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України». 

ВУЛИЦІ І ДОРОГИ МІСТ ТА ІНШИХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ

Вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю.

Ділянки вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, що суміщаються з автомобільними дорогами державного значення, належать до Єдиної транспортної системи України і не підлягають приватизації. Питання виробничої діяльності комунальних служб на них, пов'язані із закриттям або обмеженням руху, погоджуються з органом державного управління автомобільними  дорогами загального користування та відповідними державними органами з безпеки дорожнього руху.

Вулиці і дороги міст та інших населених пунктів поділяються на магістральні дороги (безперервного руху та регульованого руху), магістральні вулиці загальноміського значення (безперервного руху та регульованого руху), магістральні вулиці районного значення, а також вулиці і дороги місцевого значення.

Управління функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів здійснюється відповідними органами місцевого самоврядування, у віданні яких вони знаходяться.

ВІДОМЧІ (ТЕХНОЛОГІЧНІ) АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ

До відомчих (технологічних) автомобільних доріг належать внутрішньогосподарські технологічні дороги, що знаходяться у власності юридичних або фізичних осіб.

Управління функціонуванням і розвитком відомчих (технологічних) автомобільних доріг здійснюється юридичними або фізичними особами, у власності яких вони знаходяться, згідно з вимогами законодавства.

Статистичний облік та паспортизація відомчих (технологічних) автомобільних доріг здійснюються їх власниками.

АВТОМОБІЛЬНІ ДОРОГИ НА ПРИВАТНИХ ТЕРИТОРІЯХ

До автомобільних доріг на приватних територіях належать автомобільні дороги, що знаходяться на територіях, власниками яких є юридичні (недержавні) або фізичні особи.

Підсумовуючи вищенаведене, просимо Вас, шановні краяни, уважно ознайомитись з даними матеріалами, а для більш детального вивчення питання розподілу доріг звернутись до Закону України «Про автомобільні дороги».

Нагадуємо, що власником і балансоутримувачем автомобільних доріг загального користування в межах нашої області є Служба автомобільних доріг у Херсонській області. Уточнити інформацію щодо приналежності доріг, які Вас цікавлять, можна у відділі ремонту, експлуатаційного утримання автомобільних доріг та штучних споруд Служби автодоріг за телефоном (0552) 36-77-88.

З питань автомобільних доріг у межах міста Херсона та інших міст, сіл та селищ області звертайтесь, будь-ласка, до міських, сільських та селищних рад відповідно.